Szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego

Ratownictwo techniczne to dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Nieustanny rozwój technologiczny przemysłu motoryzacyjnego wymusza na strażakach pogłębianie wiedzy i doskonalenie technik ratownictwa technicznego. 

 

Uczestnicząc w setkach działań ratowniczych oraz licznych warsztatach ratowniczych prowadzonych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych instruktorów, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że należy stale podnosić kwalifikacje strażaków podczas kursów, szkoleń i warsztatów.

 

Oferowane przez SafeON szkolenie z ratownictwa technicznego dla strażaków OSP odbywa się w formie warsztatów – wymiany doświadczeń. Instruktorzy przedstawiają zagadnienia związane z bezpieczeństwem działań ratowniczych, rozpoznaniem, taktyką i organizacją działań ratowniczych. Podczas szkoleń omawiane są nowoczesne konstrukcje pojazdów i zagrożenia, jakie stwarzają podczas akcji ratowniczej. Następnie w części praktycznej ćwiczymy najczęściej występujące scenariusze zdarzeń drogowych: pojazd na kołach, na boku czy na dachu, zderzenie czołowe, zderzenie boczne.

warsztaty ratownictwa technicznego