Warsztaty ratownictwa technicznego

Pierwsze warsztaty ratownictwa technicznego za nami!

20 listopada na zaproszenie jednostki OSP z Oleśnicy przeprowadziliśmy warsztaty ratownictwa technicznego w zdarzeniach z udziałem samochodów osobowych. Uczestniczyli w nich druhowie jednostek OSP z terenu gminy Oleśnica i z Nowego Korczyna.
 
Wstęp teoretyczny nakreślił tematykę organizacji oraz taktyki działań ratowniczych. Staraliśmy się zwrócić szczególną uwagę na zagrożenia ze strony nowoczesnych konstrukcji pojazdów oraz świadome podejście do tematu ratownictwa. Następnie na uczestników warsztatów czekały cztery epizody praktyczne.
Dzięki uprzejmości firmy Kadimex skorzystaliśmy z nowoczesnych środków ochrony indywidualnej oraz przedstawiliśmy uczestnikom szkolenia zalety stosowania podpór szybkiej stabilizacji.
 
Warsztaty ratownictwa technicznego, jak również innych dziedzin ratownictwa to doskonała okazja do przećwiczenia znanych technik, poznania nowych oraz wymiany doświadczeń. Nowoczesne ratownictwo wymaga ciągłego doskonalenia własnych umiejętności, bo jedynie tak jesteśmy w stanie nadążyć za rozwojem technologicznym i udzielać pomocy w profesjonalny sposób. Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami – zajrzyj tutaj: Szkolenia OSP
 
Cieszy nas pozytywny odbiór warsztatów. Tym bardziej, że pierwsze szkolenie odbyło się w gronie jednostek OSP, w których kilkanaście lat temu stawialiśmy swoje pierwsze kroki w pożarnictwie. Wasze opinie nakręcają nas do dalszego działania! Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia. 
 
#safeon #warsztaty ratownictwa technicznego #szkolenie osp #ratownictwo techniczne

Podziel się artykułem :

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp